gegužės 31, 2016

Tėvo diena: įdomybės ir idėjos

Išsirink!

TĖVO DIENA tai tokia diena, kuri švenčiama visame pasaulyje. Tačiau kiekvienoje šalyje ši šventė minima ne tą pačią dieną. Lietuvoje pirmasis birželio sekmadienis paskelbtas Tėvo diena.

Truputį įdomybių apie tėvus:

  • Žodis tėvas ir jo buitiškesnis pakaitalas tėtė ne vienoje kalboje dar yra išlaikęs giminišką šaknį: latvių tēvs, mirusioje prūsų tāvs, lotynų tata, lenkų tata, anglų dad ir kt. Kai kurie kalbotyrininkai mano, kad šis žodis yra kilęs iš vaikų kalbos, t. y. vaikai, besimokydami kalbėti, pirmiausia bando tarti nesudėtingus pasikartojančių priebalsių su balsiais derinius: *tata, *atta (plg. rus. отец), *ptata (plg. lot. pater). Taigi žodis tėtė, įvardijantis „gimdytoją“, galėjo atsirasti ir prigyti iš vaikų lūpų.
  • Tėvo diena pradėta švęsti JAV, kur jos idėja ir pirmasis minėjimas gimė 1910 m. Judėjimą tėvams pagerbti 1910 metais sugalvojo Sonora Louise Smart Dodd, kurios tėvas, gimdymo metu mirus žmonai (Ellen Victoria Cheek Smart), užaugino visus šešis vaikus.
  • Lietuvoje tik 2009 m. įtraukta į valstybinių švenčių sąrašą.
  • Tėčiai, kaip ir mamos, yra nusipelnę dėmesio bei padėkos, tad tikrai nudžiunga sulaukę smulkios dovanėlės ar tiesiog sveikinimo nuo savo vaikų ir žmonų. Parduotuvėje „Dovanų Šalis“ rasite platų asortimentą dovanų tėčiui, kuriomis galėsite nudžiuginti savo tėtį ar vyrą. Taigi nuo dabar dovana tėčiui – tikrai ne problema.

Ką padovanoti Tėčiui?

Norite, jog visas pasaulis žinotų, kad Jūsų tėtis pats geriausias? Tada nustebinkite jį marškinėliais. O gal jam nėra nieko geriau kaip gerti kas rytą kavą ar arbatą iš originalaus puodelio? Visiems populiariausiems tėčių hobiams taip pat galite rasti smagių dovanų – nesvarbu ar tai būtų žvejyba, grybavimas, krepšinis, ar golfas. Norite dovanos, kuri išliktų ilgam – graviruotas raktų pakabukas- kaip tik!

Tėvo diena

How to enable JavaScript in your browser