fbpx
2011/12/21

Gruodžio 23d. smėlio meno terapijos centras organizuoja gražų Kalėdinį labdaros renginį.

DAUG DŽIAUGSMO IR GĖRIO PRIEŠ KALĖDAS

Vilniaus centrinėje universalinėje parduotuvėje nuo pat gruodžio 3-sios atidarytas Kalėdinis pasakų miestas. Prekybos centro naujojoje erdvėje, – penktajame aukšte, kiekvieną dieną vyksta pramoginiai vakarai. Vilniečiai ir miesto svečiai čia gali pasiklausyti bardų dainų, apsilankyti rankdarbių dirbtuvėlėse ar šokių pamokose. Naujoje VCUPerdvėje gruodžio mėnesį jau koncertavo dainininkai Bartas, E. Anusauskaitė, V. Kovaliovas, V. Kazlauskas, grupė „Biplan“ bei projektas „Smėlio džiazas“.

Tačiau ne visi šie renginiai skirti vien tik linksmybėms. Prieš Kalėdas labai svarbu prisiminti tuos, kuriems yra sunkiausia šiame gyvenime. Todėl penktadienio vakarai VCUPyra skirti labdarai. Čia jau savo labdaringas akcijas surengė VšĮ „Užimtumo terapijos centras“ besirūpinantis sergančiais vėžiu, bei Panevėžio beglobių gyvūnų draugija, kuri rinko lėšas naujoms draugijos patalpoms įrengti.

Šį penktadienį (gruodžio 23 d.) savo gerumu kviečia pasidalinti smėlio meno terapijos centras „Šypsenų miestas“. Smėlio menininkė Jurgita Minderytė iškėlė sau didžiulį tikslą, – Lietuvoje įkurti Smėlio meno terapijos centrą, kuris teiks nemokamus terapijos seansus vaikučiams turintiems autizmo sindromą bei kitų įgimtų sutrikimų. Lietuvoje šiuo metu yra didelis trūkumas alternatyviosios terapijos įstaigų, kurios rūpintųsi šiais vaikais. Yra likę tik dienos centrai, valstybinės gydymo įstaigos, teikiančios gan ribotą paslaugų kiekį, bei privatūs centrai, siūlantys brangias paslaugas, už kurias dauguma suinteresuotų šeimų neišgali susimokėti. Smėlio meno terapijos centras ir rūpinsis šių vaikų lavinimu. Centre bus taikoma smėlio terapija, kuri turi labai stiprų atpalaiduojantį, fantaziją bei jausmus žadinantį, motoriką gerinantį ir lavinamąjį poveikį.

VšĮ „Kontoros projektai“ šiuo metu vykdo naujai kuriamo smėlio meno terapijos centro populiarinimo ir paramos akciją, pavadintą „Šypsenų miestas“. Į ištisus metus trunkančią akciją yra įtrauktos Lietuvos miestų mokyklos, valstybinės organizacijos, miestų savivaldybės, verslininkai, žinomi žmonės, bei aktyvūs piliečiai.

Šį penktadienį, Vilniaus centrinėje universalinėje parduotuvėje vyksiančioje akcijoje savo gerumu kvies dalintis smėlio meno terapijos centro draugai, – atlikėjai Vladas Kovaliovas ir Vygantas Kazlauskas.

Vakaro metu, prekybos centro lankytojams, savo naujausią foto albumą “Mandarininė antelė” pristatys fotomenininkų sąjungos narys, keliautojas Ričardas Anusauskas. Į šią knygą sudėta apie 300 nuotraukų su rečiausiais Lietuvos paukščiais ir gyvūnais. Pats knygos autorius Jums papasakos, kodėl varlytė kumutė sako ne kva-kva, o kumu-kumu, kaip gieda gulbė giesmininkė ir ką iš savo lizdo mato ereliukas? Visi norintys galės vietoje įsigyti šią knygą, kaip, beje, ir V. Kazlausko kompaktinę plokštelę „Miesto vaikas“.

Labdaringo renginio metu visi norintys turės retą galimybę, kartu su smėlio menininke Jurgita Minderyte išmėginti, kas tai yra piešti smėliu.

Dar viena šio penktadienio naujieną, – tai Jurgitos smėlio piešinių reprodukcijos atspaustos ant drobės. Jomis susirinkusieji galės ne tik grožėtis, bet ir nusipirkti šiuos kūrinius, kurie taps iš ties unikalia Kalėdine dovana. Dalis lėšų, gautų pardavus reprodukcijas, knygas “Mandarininė antelė” ar kompaktinę plokštelę, bus skirta smėlio meno terapijos centro fondui. Beje šį centrą jus galite paremti tiesiog apsilankę internetiniame aukojimo portale http://www.aukok.lt/

Visų geros valios žmonių laukiame šį penktadienį, nuo 18 valandos, Vilniaus centrinėje universalinėje parduotuvėje, Konstitucijos pr. 16, Vilnius. Įėjimas – nemokamas.

How to enable JavaScript in your browser