09/28/2015

Kūrybinės grupės Baltabalta PARODA

5 aukštas

Baltabalta siūlo išskirtinius natūralius, augalais dažytus, rankų darbo namų tekstilės ir aprangos produktus visai šeimai. Tai riboto tiražo, autorinės kepurių, šalikų, šalių, megztinių, žaislų ir kitų tekstilės gaminių kolekcijos, vienetiniai interjero dekoro elementai. Baltabalta kūrybinė komanda burianti jaunus ir jau žinomus Lietuvos tekstilės dizaino kūrėjus, ne tik siūlo jau pagamintus produktus, bet ir priima užsakymus naujų gaminių sukūrimui bei užsiima švietėjiška edukacine augalinio dažymo sklaida.

Baltabalta – prekybinio ženklo pavadinimas – pasirinktas ne spalvinės išraiškos pagrindu, bet kaip priešprieša juodai spalvai, kurios išgavimas cheminiu būdu tekstilės pramonėje daro maksimalią žalą gamtai. Kūrybinės grupės idėjinis pagrindas yra ne pati balta spalva, o kūrybos produktų estetikos ir funkcijos darna su gamybos procesais, kurie remiasi draugiškumo aplinkai vertybiniais principais.

Baltabalta gaminių išskirtinumas pagrįstas augalinio dažymo technologija. Prekybinio ženklo gaminiai yra pagaminti iš natūralių pluoštų (lino, dilgėlės, vilnos, šilko) spalvos arba marginti, naudojant natūralius augalinius dažus. Augalų spalvinė skalė su daugybe tos pačios spalvos tonų ir atspalvių, priklausomai nuo gamtos sąlygų ir kūrėjo sumanymų, yra nuolatinis baltabalta gaminių kaitos objektas.

Augalinis dažymas – ši nuo senų laikų, įvairių tautų naudota technologija, kol kas nėra įdiegta pramonėje. Tai – sudėtingas, rankų darbo, daug laiko ir sąnaudų reikalaujantis procesas. Dažiniai augalai, panašiai kaip vaistiniai, pirmiausia turi būti surinkti tam tikru metu laiku ir naudojami švieži arba džiovinti. Iš jų nuoviro ruošiamas dažas, kurį kaitros ir kandikų (metalo druskų) pagalba tekstilės pluoštas įsisavina bei užtvirtina. Spalvų skalė priklauso nuo kūrėjo fantazijos ir kantrybės, nes kai kurie augalai yra reti arba smulkūs, o jų pririnkti dažymui reikia žymiai daugiau nei puodeliui arbatos. Profesionaliai nudažyti gaminiai yra atsparūs ir tinka dėvėjimui, o kai kurie natūralūs pluoštai (vilna), laikui bėgant, net įgauna žvilgesį.

Baltabalta kūrybinės grupės autoriai : Austė Jurgelionytė-Varnė, Lina Mačiulskienė, Laura Pavilonytė-Ežerskienė, Ieva Šlekytė-Gasiūnienė, Jūratė Teresė Urbienė, Martyna Plioplytė-Zujienė

Šiuo metu norintiems išmokti augalinio dažymo paslapčių rengiami kursai.

Laikas : Lapkričio mėn. šeštadieniai. Vieta : Vilnius

Norintys registruojami el. paštu balta@baltabalta.com, tel. pasiteiravimui 861878022

BALTABALTA_600X800-2

  Foto: VCUP (Natalijos Rancevos nuotr.)

How to enable JavaScript in your browser