06/05/2014

Pliušinių meškinų paroda

5-ame aukšte

Paroda “Pliušinės istorijos: rankų darbo kolekciniai Teddy meškučiai ir jų draugai”.

pliusiniai

Tikroji meškučio istorija prasidėjo 19 a. viduryje, kai dienos šviesą išvydo Margarete Steiff pasiūtas pirmasis meškutis, kuris vėliau buvo tobulinamas, renkamos geriausios kokybės medžiagos, sąnarėliai ir specialios stiklinės akys. Teddy jis tapo vėliau, 20 a. pradžioje, kuomet Jungtinių Valstijų prezidentas Thoedore (vadinamas Teddy) Rooseveltbuvo medžioklėje ir nieko nesumedžiojo. Jo ištikimi padėjėjai sugavo tikrą meškiną, pririšo prie medžio ir tikėjosi, kad prezidnetas jį nušaus kaip nejudantį taikinį. T. Roosevelt atsisakė šauti į pririštą žvėrį. Netrukus spaudoje pasirodė karikatūra, kaip šalies prezidentas pasigaili meškos. Minkštos širdies prezidentas užkariavo amerikiečių širdis ir…. netrukus buvo pradėti siūti meškučiai, gavę bendrinį Teddy vardą (atsiklausus paties prezidento!), kuris reiškė kokybišką, rankų darbo, kruopščiai su meile pasiūtą žvėrelį.

Meškučių istorija gyvena toliau. Daugeliui meškutis asocijuojasi su nerūpestinga, saugia vaikyste. Šalia vaikams skirtų meškučių, dabar yra kuriami kolekciniai meškučiai, kurių gimimo procesas ilgas: nuo eskizų, iškarpų paruošimo, aukštos kokybės specialių medžiagų parinkimo iki meškučio, žiūrinčio į jūsų akis ar ištirpstančio jūsų glėbyje. Meškučių gerbėjų yra visame pasaulyje. Tai tarsi jūsų namų dvasia, meno kūrinys, atminimo dovana, kuri gali lydėti jus nuo gimimo iki žilos senatvės.

Šioje parodoje savo darbus pristato 14 Lietuvos menininkių, kuriančių kolekcinius meškučius. Kiekvienas meškutis yra skirtingas, turi savo asmenybę bei vardą ir , jei gerai pažiūrėsite į jo akis, papasakos jums savo tikrą istoriją.

Parodoje savo darbus pristatys šios autorės: Rasa Kaper, Natalija Michailenko, Jūratė Dovydėnaitė, Irma Pudra, Martyna Plioplyte-Zujiene, Ina Smirnova, Ieva Urbonavičienė, Sveta Zabrotskaya ir Maša Zabrotskaya, Natalija Brancevičienė, Indrė Pozdniakovienė, Anastasija Juozapavičienė, Deimantė Zabulienė, Beata Malinovska, Indrė Savulionė.

Parodos atidarymo renginys VCUP, 5-ame aukšte, birželio 5 d., 18 val.

Foto (VCUP, N.Rancevos nuotraukos).

How to enable JavaScript in your browser